e-devlet şifremi unuttum, e-devlet şifremi unuttum ne yapabilirim | devlet şifresi, devlet şifresi değiştirme, devlet şifresi bilgilendirme, güncel haber

e-devlet şifremi unuttum, e-devlet şifremi unuttum ne yapabilirime-devlet kapısının, e-devlet şifresini unuttuğumuzda teorik olarak yapmamız gereken aşağıdaki adımları uygulamaktır.

– Şifre 3 defa yanlış girildiğinde alttaki captcha açılır. Yani alttaki koddaki resimleri girmemiz gerekir. Şifremizi daha sonradan hatırlasak bile o kodu girmiyor isek doğru şifreyi yazsak bile giremeyiz.

– Şifre’de en çok yapılan yanlış büyük küçük harf girişleridir. Dolayısıyla büyük harf ve küçük harfte yazıp yazmadığımıza emin olmalıyız. Çünkü sistem belirli bir süre sonra otomatik şifremizi değiştirtiyor. Belkide hatırlamış olduğumuz şifremiz ilk şifremizdir. Önceki şifremizi değilde, değiştikten sonraki şifreyi hatırlamaya çalışalım.

– Birde türkçe karakter probleminden kaynaklı olabilir. Ş yerine S, İ yerine I, Ğ yerine G li olarak denemeliyiz.

– En güzel yöntem şifremizi notepad yada word gibi bir programda görerek yazalım. Sonra kopyalayıp şifre kısmına yapıştıralım.

Şimdi DENEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Bir Yorum

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir