e-devlet kapısında dışişleri bakanlığı işlemleri, fahri konsolosluk işlemleri, dış temsilcilikler | devlet şifresi, devlet şifresi değiştirme, devlet şifresi bilgilendirme, güncel haber

e-devlet kapısında dışişleri bakanlığı işlemleri, fahri konsolosluk işlemleri, dış temsilcilikler


Devlet şifremizle aldığımız hizmetlere ulaşmak için,  Sunulan hizmetleri tıkladığımızda Dışişleri Bakanlığı başlığı altında alabileceğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir.

Akredite misyonlar: Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi ile tanımlanan; “Misyon binaları”, misyon şefinin ikametgâhı dâhil olmak üzere ve mülkiyete bakılmaksızın, misyonun maksatları için kullanılan binalar veya bina bölmeleri ile bunlarla irtibatlı arazi için sorgulama hizmetidir.

Diplomatik Liste: Bir ülkede yer alan büyükelçilik, başkonsolosluk, fahri konsolosluk, ticaret ataşeliği gibi diğer ülkelere ait tüm yabancı temsilciliklerin adres, telefon, e-mail gibi tüm iletişim bilgilerinin yer aldığı, genelde ev sahibi ülke tarafından hazırlanan ve ilgili yerlere (elçilikler, basın kuruluşları gibi) dağıtılan listedir.

Fahri Konsolosluklar: Bir ülkede yer alan fahri konsolosluk, diğer ülkelere ait tüm yabancı temsilciliklerin adres, telefon, e-mail gibi tüm iletişim bilgilerinin yer aldığı listedir

Geçici İşgüderler: Misyon şefinin görevi münhal olduğu veya misyon şefi görevlerini yerine getiremediği takdirde, bir geçici işgüderin geçici olarak misyon şefi görevlerini yapan işgüderlerin (Maslahatgüzarlar, Charge d’Affaires ad interim) listesinin verildiği hizmettir.

Uluslararası Kuruluşlar: Dış Ticaret Müsteşarlığı kapsamında uluslararası kuruluşlar için; çalışma saatleri, adres, ve iletişim bilgilerinin görüntülendiği hizmettir.

Yurt Dışındaki Temsilcilikler: Dış Ticaret Müsteşarlığı kapsamında uluslararası kuruluşlar için; çalışma saatleri, adres, ve iletişim bilgilerinin görüntülendiği hizmettir

Yurt Dışındaki Temsilcilikler: Dış Ticaret Müsteşarlığı kapsamında uluslararası kuruluşlar için; çalışma saatleri, adres, ve iletişim bilgilerinin görüntülendiği hizmettir.

Örneğin Almanyadaki Yurtdışı Temsilciliklerimizi arayacak olursak, Dışişleri bakanlığı sekmesi altındaki Yurtdışı Temsilcilikleri Tıklarız Gelen yerden Almanya seçilir ve şehir seçilir. Böylece almanya berlindeki temsilciliğimizin hem adres, telefon bilgilerine ulaşırız. Aşağıdaki ekrandaki gibi.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir