devlet şifresi ve bağkur borcu, devlet şifresi bağkur borcu, devlet şifresi bağkur sorgulama | devlet şifresi, devlet şifresi değiştirme, devlet şifresi bilgilendirme, güncel haber

devlet şifresi ve bağkur borcu, devlet şifresi bağkur borcu, devlet şifresi bağkur sorgulama


Devlet şifremizle kendi hesabımıza girdiğimizde sol taraftaki menüden, aşağıda resimde görüldüğü gibi “Sunulan Hizmetler” i tıklıyoruz. Kırmızı Halkalı yer. Aşağıyı takip edin.

Daha Sonra Açılan sayfadan aşağı doğru iniyoruz ve SGK başlığı altındaki Borç Durumunu tıklıyoruz. Kırmızı halkalı yer.

Artık karşımıza gelen bölümde Bağkur Borç durumumuz öğrenebiliriz. Ama unutmayın bu bölümdeki borçlar Torba yasasıyla çıkan yapılacak taksitlendirmeler şu an için görünmeyecektir. Onun için bağkura başvurun ve taksitlendirmelerinizi yapın. Banka ödemelerinizde örneğin halkbanktan yapıyorsanız Taksitlerinizi Yeni kanuna göre yapılandırma taksidi olduğunuzu belirtmeniz gerekecek. Bağkura yaptığınız dilekçede 6 – 8 -12-18 gibi taksitlendirme seçenekleri göreceksiniz. Bu ödemeler 2 ayda birdir. Aylık düşündüğünüzde 6 aylık olan ödeme aslında 12 aylıktır. Çünkü 6 ay ın her ödemesi 2 ayda bir gelmektedir. Bağkurdan yapılan açıklamada yapılandırma işlemlerinin 2 mayısa kadar olduğu belirtildi. Bağkur borcu olan esnafların bu süre içinde başvurması gerekiyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir